jean's reel

Jedná se o první skotskou lidovku, kterou jsem kdy slyšel. Tehdy v podání nepřekonatelného Phila Cunninghama na akordeon s jeho bratrem Johnnym. O několik let později jsem jel pro informace o "Scottish music" přímo do Glasgow za Philovým kamarádem Garym Blairem. Návštěvu Skotska všem vřele doporučuji! :-)


zatancuj si

Díky svému dědovi, který byl aktivním houslistou a klavíristou, jsem byl už od dítěte obklopen moravským folklórem a jazzem. Jsou to kořeny, které člověk zkrátka nezapře. Při psaní Snadných etud pro akordeon jsem chtěl docílit především hudební pestrosti a bylo proto jasné, že se folklóru vyhýbat nemusím. :-) Na ochutnání uveřejňuji skočnou, ale záludnou etudu s názvem Zatancuj si! Celý svazek etud je možné zakoupit ZDE. Hodně štěstí!

 


montiho čardáš

Typickým autorem jednoho hitu je bezesporu italský skladatel Vittorio Monti, který napsal slavný Čardáš. Tuto skladbu už nahrálo obrovské množství muzikantů a proto jsem se rozhodl provést v ní několik úprav, aby se objevilo také něco nového. Noty jsem se snažil zapsat co nejpřesněji podle videa... Hodně štěstí! :-)


Indifférence

Slavná skladba Indifférence od italského akordeonisty Tonyho Mureny se dočkala spousty úprav. Pro mě bylo velkou inspirací aranžmá, které provedl s kapelou Richard Galliano, tuto verzi vřele doporučuji! :-) V mém případě se občas noty neshodují s nahrávkou, protože jsem noty dělal až po nahrání videa a rozhodl jsem se proto k několik změnám. Příjemné hraní!


Valčík spadeného listí

Někdy máte pocit, že podzim je depresivní. Jindy zase, že je krásný. Pravdou je, že příroda usíná a listí se loučí se stromem. O tom a dalších krásách podzimu je tato píseň. Melancholických valčíků není nikdy dost. A i když ten následující připomíná sychravý podzim, kdy se všichni chceme schoulit do peřin a pít teplý čaj, tak přesto (věřte či ne) vznikl na jaře. :-)


Filmovky

Pro potřeby svých studentů jsem spojil několik filmových témat do jednoho celku, protože známé písně si každý zahraje rád. Levou ruku ani prstoklady neuvádím, šlo mi především o jednoduchost zápisu. Také není potřeba hrát všechna témata, ale můžete si některá s nich vybrat, proto jsou všechny ve stejné tónině. Přeji pěkné hraní :-)

 


arthur

Přidávám zde noty na krásnou francouzskou mazurku od Erika Thezeho. Rozhodně by měli zpozornět hráči na heligonku, jelikož tuto píseň lze hrát i na ni. Uvádím noty vhodné pro běžné ladění C/F a obohacené o improvizací. Samozřejmě však ani akoredonisté nepřijdou zkrátka... ;-) Hodně stěší!