výuka hry na akordeon (harmoniku)

Ať už s hraním začínáte, nebo čekáte na další impuls - rád vám pomohu. Řídím se heslem, že hraní má být především radost. Co vše se můžete naučit? Lidovky, Nohavicu, jazz, francouzské valčíky, nebo třeba tango. Naučím vás hrát na klávesový nebo knoflíkový akordeon, ale také na heligonku.

Hodiny se konají v Praze. Výbornou zkušenost mám také s výukou přes Skype - lekce můžete zaznamenávat a opětovně procházet, texty a noty lze snadno posílat v elektronické podobě. Nemusíte nikam jezdit, učit se můžete kdekoli - ušetříte čas. Výuka je možná také v angličtině.

Cena lekce činí 450,- Kč/55 minut.

Vydal jsem dva svazky etud a momentálně připravuji učebnici hry na akordeon - předpokládaný termín vydání je jaro 2017.

 

TEACHING on accordion

I am happy to help you, whether you are just a beginner, or are waiting for further motivation. I follow the motto that playing should especially bring joy. What are the various genres you can learn to play? For example, Folk, Jazz, French Musette and Tango. I will teach you to play the piano accordion, button accordion or diatonic accordion.

Classes take place in Prague. I also have great experience in teaching over Skype – you can record and review the lessons, the texts and scores can easily be sent to you electronically. You do not have to travel, because you can take the lesson anywhere – thus saving time.

Teaching is also possible in English.

The price of lessons is EUR 17 /55 minutes.

I have published two volumes of Études and am currently preparing a textbook for the accordion – the expected release date is spring 2017.

Samova výuka je jedinečná. Sam se dokáže přizpůsobit jakémukoliv žánru, osobnosti a náročnosti skladby. Do svých hodin dává hodně ze sebe a jeho hodiny směřují k procítění hudby celým tělem. Samovy hodiny také velmi doporučuji lidem, kteří hledají cestu k lepší soustředěnosti a vnímavosti dnešního světa. U Sama se člověk alespoň na chvilku zastaví, ponoří se do tónů nástroje a nechá se unášet hudbou.
— Markéta Šimáková, Praha (kontakt na vyžádání)
Samuel Raška pro mne zpracovával aranž několika písní a to v netradičním obsazení - trubka, housle a akordeon. Byl jsem velmi překvapen profesionálním výstupem a jeho snahou připravit noty tak, aby byly hratelné i pro méně zkušené hráče. Jeho následný zájem o to, jak se nám podařilo písně zahrát a zda jsme zvládli všechna úskalí, mne utvrdil v tom, že se snaží vždy udělat maximum. Samuela vám mohu s čistým svědomím doporučit.
— Jiří Horák, zakladatel jazykové školy Stories (kontakt na vyžádání)